Yıldız Belediyesi Yeni Sosyal Tesisi ve Oteli Hizmete Başladı

0
Share

Yıldız Belediyesi belde girişinde atıl durumda bulunan öğretmen evini yenilenerek otel ve sosyal tesise dönüştürdü.

Yıldız Belediye Başkanı Mustafa Öztürk; belde girişinde yıllardır kullanılmayan atıl durumda olan öğretmen evinin belediye imkanları ile tadilatını yaparak otele, sosyal tesise dönüştürdüklerini ve hizmete başladığını, sosyal tesisin adının Milli sporcumuz “Muay Thai Dünya Şampiyonu Bediha Taçyıldız”ın adının verildiğini söyledi. Milli sporcu Bediha Taçyıldız’a başarılar diledi.

Yıldız Belediye Başkanı Mustafa Öztürk; göreve geldikten sonra belediye araçları için kapalı bir garaj yaptıklarını, garaj yanına kurumsal bir markete kiraya verilmek üzere dükkân yapıldığı söyledi. Belediye binasını daha ulaşılır bir yer olan benzinlik yanındaki sosyal tesise taşıdıklarını, beldemize yol süpürme ve taziye aracı alındığını söyledi.

Öztürk; Yıldız belde içerinde 60 bin metre parke taşı döşedikleri, gerekli alanlara istinat duvarları yapıldığını, arazi yollarının her yıl düzenli olarak iş makineleriyle düzeltildiğini söyledi.

Başkan Öztürk; Yıldız Dağı Kayak Merkezi yolunun belde girişi bölümünün yapılmasını beklediklerini, yol çalışması bittiği anda belde girişi için hazırladıkları projeyi hayata geçirerek, belde girişine aydınlatma direklerini monta edip ve ağaçlandırma çalışmalarıyla Yıldız’a farklı bir görünüp katacağız dedi. Ayrıca okul öğrencileri için yaya yolu çalışması başlattıklarını, yedi pınar mevkiinde bulunan köprünün belediye imkanları ile genişletileceğini, tekkeli köydeki öğrencilerin okula geliş ve dönüş yolunun daha güvenli olacağını söyledi.

Yıldız Belediye Başkanı Mustafa Öztürk; Değirmenaltı Şelalesi ve Eski Yerleşim Alanında çalışmalar başlattıklarını, Şelale bölgesine gelen misafirlerin daha iyi şartlarda vakit geçirmeleri için her ayrıntıyı düşündüklerini bu kapsamda bölgeye içme suyu getirip 3 adet çeşme yapıldığı ve mescit inşa edildiği söyledi. Ayrıca yürüyüş yolları yapıldığını bunun yanında piknik alanları ve kamelyalar yapılacağını söyledi.

Bu çalışmaların belediyemiz öncülüğünde hayırseverlerin katkılarıyla yapıldığını, Belediyemizin bu alandaki çalışmalarına verdiği destekler için Sivas Valisi Salih Ayhan başta olmak üzere İl Kültür ve Turizm Müdürü Teoman Karaca ile Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mustafa Doğan’a destekleri için teşekkürlerimi iletiyorum dedi.

Belediye Başkanı Mustafa Öztürk; Yıldız Göletinin Belediyemiz tarafında işletildiğini ve bu yıl 163 Bin TL civarında vana alınarak tüm arızaların giderildiğini söyledi. Başkan Mustafa Öztürk yapılan harcamanın beldemize dışarıdan gelip patates eken üç firmadan ve komşu köyler ile belde halkından alınan ücretlerle arızaların giderildiğini ve belediye bütçemize bir yük getirmediğini söyledi.

Başkan Öztürk Yıldız Beldemizde su sorunun giderilmesi için beldemizdeki her haneye su sayacı montajı başlattıklarını, belirlenen kotu ile belde halkının suyu daha verimli kullanmalarını sağlayacaklarını söyledi.

Yıldız Belediye Başkanımız Mustafa Öztürk’e verdiği bilgiler için teşekkür ediyoruz. Yıldız Beldemize yaptığı ve yapacağı hizmetler için teşekkür eder, çalışmalarında başarı kolaylıklar dileriz.

Yıldız Dağı Haber