http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

Ya şimdi ne haldeyiz...

Gazi YAZGAN

Gazi YAZGAN

E-Posta : gazi.yazgan@facebook.com

 Selamın Aleyküm…


18 Mart Çanakkale zaferi kutlar, bizlere bu anlı şanlı zaferi hediye eden tüm şehitlerimize rahmet diler saygıyla eğilirim.

Bir yakını Çanakkale savaşında şehit olmayan yoktur herhalde aziz vatanımızda. O savaş ki evliyalar bile hazır olmuş, dedelerimizle ninelerimizle beraber savaşmış.
Kurtarmış vatanı zalimin zulmünden ve bize emanet etmiş.
Ya şimdi ne haldeyiz...

Bakıyoruz çevremizde herkes moda dergisinden fırlamış gibi. Erkekler kaktüs bahçesi,bayanlar boya küfüne düşmüş gibi.(saçları)
Herkes geçmişinden bi haber.Soruyoruz bazen Yunus Emre hazretleri, Ahmed Yesevi hazretleri kim diye sadece bakıyorlar. Abartmıyorum bilmiyorlar. Son moda sanatçıların son moda şarkılarından ne yediklerinden ne içtiklerine kadar hepsini magazin programlarından, haftalık dergilerden takip ederken gerçek hazinelerden bihaber garipler.
Ölüm kimsenin aklına gelmiyor. Ölüm kimseye hatırlatılmıyor. Toplumsal olarak uyutulmuş bir haldeyiz. Ölümü bize yabancı diziler hatırlatıyor. Mezar taşı haçlarla dolu hıristiyan mezarlığında babasının mezarını gösteriyor bir kadın çocuğuna, sonra gökyüzünü gösteriyor ve "Bak yavrum baban melek oldu, bak şu yıldız baban".
Hayır, koskoca bir yalan o yıldız baban olamaz.

"ASHABIM YILDIZLAR GİBİDİR, HANGİSİNE UYARSANIZ HİDAYETİ BULURSUNUZ".HZ.MUHAMMED (SAV).

Bakıyorsunuz milletimizde cenazelere karalara bürünüp gidiyor aynı onlar gibi....Televizyonda sayısı bilinmeyecek kadar çok dizi ve bir o kadar izleyicileri. Ramazan gelir, kandiller gelir, hep aynı filmler İslamiyet’in doğuşu, çağrı. Mükemmel bir film asla sözümüz olamaz. Ama bizim Türk yapımcıları güzel film üretmekten uzak. Ama ne olur saçma sapan Amerikanvari filmler yerine bir Fatih Sultan Mehmet Hz., bir Yunus Emre Hz. bir Mevlana Hazretlerini çekseniz de gençliğe sunsanız. Hayalvari masallarla gençliği ayakta uyutmasanız.
Sahurda bakıyorsunuz malum bir kanal kendince dini film yayınlıyor. Etkilenmek şurda kalsın Allah affetsin gülüyorsunuz. Hz. Ömer filmi böylemi çekilir. Biz hadislerle sabit güzel millet Hz. Ömer (ra) gibi büyük bir zatla ilgili böylemi film çekilir.
Çok yazık nereye gidiyoruz. Tüm dünyaya hükmetmiş biz Osmanlı torunları nereye gidiyoruz.

Allah sonumuzu hayretsin. Allah tüm gençleri ve onları yetiştirenleri en kısa zamanda uyandırsın.


18 Mart 2014 Salı 16:52
Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS