http://www.yildizdagi.com/

04 Mart 2021 Perşembe

YILDIZ'IN YENİ YILDIZLARI

yildizin-yeni-yildizlari

Yıldız Belediyesinin Yapımına Devam Ettiği Halı Saha Alanı Çevre Düzenlemesi ve Tribün ile Sosyal Tesislerin İnşaat Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediliyor.
15 Temmuz 2014 Salı 15:17

Belde Başkanı Mahmut Aktaş Yıldız’ın Yeni Yıldızlarını Anlattı..

Yıldız Belediyesinin Yapımına Devam Ettiği Halı Saha Alanı Çevre Düzenlemesi ve Tribün ile Sosyal Tesislerin İnşaat Çalışmaları Hız Kesmeden Devam Ediliyor.

Yıldız Belediyesi tarafından geçen yıl yapımına başlanan halı saha alanı genişletilerek yanına 2 katlı sosyal tesis inşa ediyor. Sosyal tesiste kantin, çay ocağı, kafeterya,  dinleme salonu, soyunma odaları, duş ve tuvaletlerinin yanı sıra halı sahanın üst kısmına izleyici Tribünleri yapılacak.

Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş ‘Halı saha sosyal tesislerinde her ayrıntıya dikkat ettikleri ve kullanışlı bir tesis inşa edeceklerini dile getirerek, halı sahayı kullanan her iki takım oyuncularının yararlanacağı duş ve tuvaletlerinin ayrı ayrı düşünülerek planlandığını söyledi.Mahmut Aktaş Beldenin sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, geçen dönem yapılan ve yeni dönemde yapmak istedikleri hizmetlere dair bilgiler verdi. Yıldız beldesine ilk günden itibaren hizmet etmek için var gücümüzle çalışarak, Yıldız’a Çok Programlı Lise açılması için Belediye binasını tahsis etmek süratiyle Liseyi Yıldız’a kazandırdık dedi.

Aktaş ‘Sivas Sağlık Müdürlüğünce bölgemize açılması planlanan 112 Acil İstasyonunu girişimlerimizle Yıldız’a kazandırdık ve Yıldız Beldesi başta olmak üzere birçok köye hizmet ettiğini ve sağlık açısından bölge halkı çok yararlı bir hizmete kavuşmuş oldu’ dedi.

Aktaş’ Yıldız Beldesinde cadde ve sokaklarda yol genişletme parke taşı düşeme çalışmalarının geçen dönem olduğu gibi yeni dönemde de devam edeceğini söyledi. Aktaş Beldemizde bulunan mezarlık alanlarının çevre düzenleme ve istinat duvarlarını yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Yıldızın en önemli problemi Su sorunu olduğunu belirterek, su sorununa kalıcı çözüm aradıklarını belirti. Yıldız’da su sorununu çözmek için çalıştıklarını bunun için de şu an Yıldız Dağında çalışmaların devam ettiğini ve su kaynakları ile su deposu arasındaki tüm bağlantıların ve su borularının yenilemeye çalıştıklarını belirterek, dışarıdan suya karışın yapancı maddelerin engelleneceğini söyledi.

Yıldız atık su arıtma tesislerin yapımına geçen dönem başladıklarını ifade eden Aktaş projede yaşanan aksaklıklarının giderilmesinin ardın yeniden inşaata devam ederek atık su tesislerinin tamamlanacağını kaydetti.

Aktaş Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kanalıyla 90 Bin TL bedelle Yıldız Beldesinde 1 adet Çöp toplama aracının hizmete başlayacağını ifade etti.

Aktaş 2014 yılı yatırım programına alınan Yıldız Çok Programlı Lisesinin yapım ihalesinin önümüzdeki günlerde tamamlanacağını ifade ederek, Belediye olarak lise binası için arazi bulduklarını ancak ilgili kurumların özel mülkiyeti kabul etmedikleri için, kamu arazisi olarak şu anda hizmet verdiğimiz belde binasının yanındaki belediye arsasına sosyal tesis ile Halı sahasının hemen yanına yapılacağını ifade etti.

Yıldız Dağı Haber

Mehmet Bozkurt
Haber okunma sayısı: 2707

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yildiza-yildiz-projeler

YILDIZ'a YILDIZ PROJELER

09 Ağustos 2016 Salı 10:51
yildiza-yeni-hizmet

YILDIZ'a YENİ HİZMET

07 Ekim 2014 Salı 12:22
yildizin-yeni-yildizlari

YILDIZ'IN YENİ YILDIZLARI

15 Temmuz 2014 Salı 15:17

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
26 hit, 12 ziyaretçi, 12 ziyaret
Bu ay:
26 hit, 12 ziyaretçi, 12 ziyaret
Toplam:
92243 hit, 30768 ziyaretçi, 38072 ziyaret