http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

YILDIZ'a YILDIZ PROJELER

yildiza-yildiz-projeler

Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş Yıldız'ın Yeni Yıldız Projelerini Anlattı.Selçuklu Mimarisinin İzlerini Taşıyan Yeni Sosyal Tesis, Güneş Enerjisi İle Kendi Enerjisini Üretecek, Yıldız'ın alt yapısı yenileniyor..
09 Ağustos 2016 Salı 10:51


Yıldız Belediye Başkanımız Mahmut Aktaş Yıldız’ın Yeni Yıldız projelerini anlattı.

Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş Beldenin sorunları çözmek için çalıştıklarını belirterek, geçen dönem yapılan ve yeni dönemde yapmak istedikleri hizmetlere dair bilgiler verdi.

Selçuklu Mimarisi İle Beldemize Yeni Sosyal Tesis Yapılıyor

 

Yıldız Belediyemizce Belde girişine benzinlik yanına 2 katlı sosyal tesis projesi yapılıyor.Belediye Başkanımız Mahmut Aktaş önümüzdeki günlerde inşasına başlanacak sosyal tesis projesinin ayrıntılarını ve belde için planladıkları yeni projeleri anlattı.

Yıldız Belediye Başkanımız Mahmut Aktaş, Beldemiz için birçok projeye hazırladıklarını ve şu anki en yeni ve önemli projelerinin Belde girişinde bulunan benzinlik yanına inşa edilecek sosyal tesisin olduğu, projenin tamamlandığını ve inşaatına kısa sürede başlanacağını belirtti.

Belde girişine inşa edilecek sosyal tesisin 2 katlı olacağını ve alt katta 5 adet dükkân bulunacağını üst katta ise restoran, lokanta pide fırınının olacağını söyledi.

Başkan Aktaş, Yeni Sosyal tesisin mimarı yapısının da dikkat çekici bir mimarı tasarımla Tarihi Selçuklu mimarı yapılarını yansıtan Selçuklu kemerleri ile tasarlanarak Sivas’ın Tarihi kimliğinin de yansıtılacağı bir yapı olacağını söyledi.

Selçuklu mimarisi ile bezenen yapının Beldemiz ve Yıldız Dağı Kayak Merkezine şehir içinden ve şehir dışından gelenlerin görmeden geçemeyeceği bir mimarı ile gözlere de hitap ederek 52 km uzakta da olsa Sivas Mimari kimliğinin yansıtılacağı çok önemli bir proje olduğunu söyledi.

Yıldız Beldemize lokanta olmamasından dolayı dışarından gelenlerin, okullarda görev yapan öğretmenlerimiz sıkıntı yaşadığı, be eksikliğinde yapılacak proje ile giderileceğini ve Yıldız’ın çehresinin değişeceğini söyledi.

 

Yıldız’da alt yapı yenileniyor

Yıldız Beldemizin alt yapısının yenileneceğini belirten Belde Başkanı Mahmut Aktaş, alt yapı ihalesinin yapıldığını, projenin teslim edildiğini, ilgili firmanın önümüzdeki gönlerde çalışmalara başlayacağını söyledi.

Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş, Belde alt yapı çalışmalarının belediyemizce yapımına başlanan atık su arıtma tesislerinden itibaren başlayacağını belirterek, atık su arıtma tesisinin de tamamlanması için gerekli çalışmaları yapacaklarını söyledi. Belde de alt yapı çalışmalarının başlamasından itibaren belediye olarak yoğun bir şekilde çalışmaları takip ederek sökülen parke taşlarının tekrar kullanımı sağlamak için belde içinde belirlenen bölgelere toparlayıp parke taşlarının tekrar kullanımı sağlayacağız dedi. Belde halkının yanında olduklarını ve alt yapı çalışmalarında her hangi bir aksaklık da belediye olarak vatandaşlarımız sorunlarının giderileceğini söyledi.

Yıldız Güneş Enerjisi İle Kendi Enerjisini Üretecek

Yıldız Belediye Başkanımız Mahmut Aktaş çok önemli bir müjdeyi de bizimle paylaşarak, güneş enerjisi ile elektrik üretim tesisi kurulacağını söyledi. Tesissin kızılca bel mevkiiye kurulacak yerinin belediyemize devrinin yapıldığı geriye kalan çalışmaların tamamlanması ile güneş enerjisinden elektrik üretim projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

 

İşkur- Toplum Yararına Çalışma Programında 300 kişiye iş imkânı sağlandı.

Başkan Aktaş, Yıldız’da bir çok projeyi hayat verdiklerini belirterek İşkur kanalı ile Toplum Yararına Çalışma Programı kapsamında Yıldız’da 300 Kişiye dönüşümlü olarak iş imkânı sağladıklarını, beldemizin ekonomisinin ve nüfusunun büyük oranda bu sayede korunduğunu söyledi.

 

Yıldız İsmet Yılmaz Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Okullarımız

Yıldız beldesine ilk günden itibaren hizmet etmek için var gücümüzle çalışarak, Yıldız’a Çok Programlı Lise açılması için Belediye binasını tahsis etmek süratiyle Liseyi Yıldız’a kazandırdıklarını söyledi.

Yıldız Beldemizin en büyük hayalinin bir lise açılması ve belde çocuklarının doğdu yerde okuması hayal edilirdi. Bu hayalin gerçekleştirmenin mutluluğu içerisinde azimle büyük bir özveri ile beldemizin gelişimini sağlayacak projeler üretip en iyi şekilde hizmet etmeye çalışıyoruz dedi.

Belde Başkanımız Mahmut Aktaş 2014 yılı yatırım programına alınan Yıldız Çok Programlı Lisesi binasının tamamlandığı ve bu yıl eğitim ve öğretime başlayacağını söyledi. Yıldız Beldemize lise ve diğer hizmetler noktasında büyük emekleri olan Eski TBMM başkanı ve Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz’ın isminin beldemizde yaşatılması için Lise’ye verildiğini söyleyerek, Bakanımıza destekleri için teşekkür etti.

Yıldız Belediye binasının da boşalması ile yeni bir imkânla İmam Hatip Orta okulunun bu dönem belediye binamızda eğitim ve öğretime başlayacağını söyledi.

Halı Saha ile Sosyal Tesisler

Başkan Aktaş, Yıldız’da geçen yıllarda tamamladığımız Halı Saha ile Sosyal tesislerin okul öğrencileri, gençlerimiz ve çevre köylerin gençlerinin de yararlandığını bir hizmet olduğu söyleyerek gençliğe büyük önem verdiklerini belirtti. Sosyal tesiste kantin, çay ocağı, kafeterya,  dinleme salonu, soyunma odaları, duş imkanı sağlanıyor.

 

112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu

Aktaş ‘Sivas Sağlık Müdürlüğünce bölgemize açılması planlanan 112 Acil İstasyonunu girişimlerimizle Yıldız’a kazandırdık ve Yıldız Beldesi başta olmak üzere birçok köye hizmet ettiğini ve sağlık açısından bölge halkı çok yararlı bir hizmete kavuşmuş oldu’ dedi.

Beldemizde  Yollar Yapılıyor,Sokaklar Parke Taşı kaplanıyor, Mezarlık Alanlarının Çevre Düzenlemesi yapıldı ve Su Sorunu Çözülüyor.

Aktaş’ Yıldız Beldesinde cadde ve sokaklarda yol genişletme parke taşı düşeme çalışmalarının devam edeceğini söyledi. Aktaş Beldemizde bulunan mezarlık alanlarının çevre düzenleme ve istinat duvarlarını yaptıklarını ifade etti. Ayrıca Yıldızın en önemli problemi Su sorunu olduğunu belirterek, su sorununa kalıcı çözüm aradıklarını belirti. Yıldız’da su sorununu çözmek için çalıştıklarını bunun için de şu an Yıldız Dağında çalışmaların devam ettiğini ve su kaynakları ile su deposu arasındaki tüm bağlantıların ve su borularının yenilemeye çalıştıklarını belirterek, dışarıdan suya karışın yabancı maddelerin engelleneceğini söyledi.

 


Yıldız Semalarında Türk Bayrağımız Dalgalanıyor.

Yıldız Belediyesince Türk Bayrağımız, Şehitlerin kanları ile boyanmış Al Bayrağımız beldemizde immahanın tepenin zirvesine dikerek dalgalanması sağlandı. Belediye Başkanımız Mahmut Aktaş’a verdiği bilgiler için teşekkür ederiz, belediye çalışanlarına ve başkanımıza çalışmalarında başarı ve kolaylıklar dileriz.

  Yıldız Dağı Haber

Mehmet Bozkurt

 

 Haber okunma sayısı: 1925

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yildiza-yildiz-projeler

YILDIZ'a YILDIZ PROJELER

09 Ağustos 2016 Salı 10:51
yildiza-yeni-hizmet

YILDIZ'a YENİ HİZMET

07 Ekim 2014 Salı 12:22
yildizin-yeni-yildizlari

YILDIZ'IN YENİ YILDIZLARI

15 Temmuz 2014 Salı 15:17

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS