http://www.yildizdagi.com/

22 Eylül 2020 Salı

Yıldız Beldesi’ne 16 Derslikli Lise Yapılacak

yildiz-beldesine-16-derslikli-lise-yapilacak

Yıldız Beldesi'ne yapılması kararlaştırılan 16 derslikli Yıldız Çok Programlı Lise Binasının Yapım işinin ihalesi gerçekleştirdi.
19 Mart 2015 Perşembe 16:58


 
Sivas İl Özel İdaresi 2015 yılı yatırım programı kapsamında okul yapımlarına devam ediyor. Derslik yapımı, bakım onarım ve güçlendirme çalışmalarına önem vererek eğitime katkı sunan İdaremiz, Sivas Merkeze bağlı Yıldız Beldesi'ne yapılması kararlaştırılan 16 derslikli lise yapımı işinin ihalesini gerçekleştirdi.  
 

Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantı Salonu'nda gerçekleştirilen ihaleye İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan ve komisyon üyeleri katıldı.  

 

Dört firmanın katıldığı ihalenin 3 milyon 200 bin TL ile sonuçlandığını ifade eden Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, 4734 sayılı kamu ihale kanunun 19.maddesine göre açık ihale yapılan işlerde ihale süresinin en az 60 gün olduğunu ancak Merkez Birliğin ihalelerinde bu sürecin 15 gün içerisinde yapıldığını dikkat çekti.   

İhaleyi kısa süre içerisinde yaptıklarını belirten Ayhan," Sözleşme en geç 1 Nisan tarihinde yapılacak. İl Özel İdaremiz yılda ortalama 500 ihale gerçekleştirerek büyük başarı göstermektedir. İhalelerimizin bir kısmını da Köylere Hizmet Götürme Birliği ile yaptığımız protokol kapsamında gerçekleştiriyoruz. Birliğimiz 2014 yılında 147 adet ihale gerçekleştirmiş olup İl Özel İdaremize ciddi katkılar sunmaktadır." dedi. 

 

Yıldız Beldesi'ne yapılacak okulun bölgenin ihtiyacını karşılayacağını dile getiren Ayhan, "Okulumuzun inşaatı en kısa süre içerisinde başlatılacaktır. Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz'ın girişimleriyle ek programa alınan okul yapımı, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğümüzün hazırlamış olduğu proje kapsamında; Milli Eğitim Bakanlığımızın gönderdiği ödenek dâhilinde kurumumuzun yaptığı iş ve işlemlerle beldemize güzel bir okul kazandırmış olacağız." şeklinde konuştu. 

 

Bölge halkının okulun yapılmasıyla ilgili kararı sevinçle karşıladıklarını vurgulayan Ayhan, "Okulumuz Yıldız Beldemize hayırlı olsun. En kısa zamanda okul inşaatını tamamlayarak öğrencilerimize modern ve donanımı yüksek eğitim kurumunu kazandıracağız. Bu duygu ve düşüncelerle okulumuzun şehrimize yapılması için emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum." ifadelerini kullandı. 

Yıldız Çok Programlı Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime ve Öğretime Başlamıştı.

Yıldız Çok Programlı Lisesi 2012- 2013 eğitim öğretim yılında Yıldız Belediye Başkanı Mahmut AKTAŞ’ın girişimleri ile Yıldız Belediye binasının geçici tahsisi sonucunda açılmış ve eğitim öğretime başlamıştı.

Yıldız Dağı Haber

 Haber okunma sayısı: 1860

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yildiza-yildiz-projeler

YILDIZ'a YILDIZ PROJELER

09 Ağustos 2016 Salı 10:51
yildiza-yeni-hizmet

YILDIZ'a YENİ HİZMET

07 Ekim 2014 Salı 12:22
yildizin-yeni-yildizlari

YILDIZ'IN YENİ YILDIZLARI

15 Temmuz 2014 Salı 15:17

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu ay:
179 hit, 62 ziyaretçi, 69 ziyaret
Toplam:
91338 hit, 30233 ziyaretçi, 37488 ziyaret