http://www.yildizdagi.com/

18 Eylül 2020 Cuma

PROF. DR. ALİ AKAR YILDER'İ ZİYARET ETTİ

prof-dr-ali-akar-yilderi-ziyaret-etti

İstanbul Sivas Yıldız Beldesi Eğitim Kültür Kalkındırma ve Dayanışma Derneğince (YILDER) düzenlenen kahvaltı programında değerli hocamız Prof. Dr. Ali Akar Yıldızlı hemşerileriyle buluştu.
18 Ekim 2016 Salı 12:10

 
16 Ekim 2016 günü İstanbul Bayrampaşa İlçesindeki Yıldız Derneği toplantı salonunda sabah kahvaltısı buluşmasına Prof. Dr. Ali Akar ve Yıldız Belediyesi Kurucu Başkanı Mehmet Gülen, Dernek Yönetimi ve Yıldızlılar katıldılar. 15.30’a kadar devam eden programda birçok fikir alış verişinde bulunuldu. Hocamız Ali Akar Dernekte toplanan Yıldızlı hemşerilerimize beldemizi ilgilendiren sosyal ve kültürel konularda önemli değerlendirmeler yaptı.
 

Birlik ve beraberliğin önemine vurgu yapan Akar, derneklerin kültürel bir birlik sağladığı ve İstanbul'da gördüğü manzaradan çok memnun kaldığını söyledi.

Bu birlik tablosunun, İzmir, Tokat, Sivas ve İstanbul derneklerinin bir araya gelmesiyle daha da güçlendirilmesini gerektiğini ifade ettikten sonra Yıldız'da bir Festival düzenlemesiyle kültürel birlik ve beraberliğin daha da pekişeceğini, kentlerde büyüyen yeni nesillere Yıldız'ı ve Yıldız kültürünü tanıtmak gerektiğini vurguladı.

 Yıldız tarihinden de bilgiler paylaşan hocamız, beldemizin uzun bir tarihî geçmişe sahip olduğunu bunun için beldemizin tarihini araştırmak gerektiğini ve bu aşamada Araştırmacı-Yazar Hasan Akar hocamızla birlikte girişimlerde bulunduğu ancak bunun henüz bir neticeye kavuşmadığını ifade etti. Tarihi kaynakların ve arşiv belgelerinin taranarak tarihimizin ortaya çıkarılması gerektiğini söyledi. Yeni nesillerin bu zengin tarihi ve renkli kültürü öğrendikten sonra geleceğe daha emin adımlarla ilerleyeceklerini, bunun da birlik ve beraberliğimizin teminatı olacağını belirten Prof. Dr. Ali Akar, en kısa sürede bütün Yıldızlıların Yıldız Dağında düzenlenecek bir festivalle bir araya getirilmesi ve böylece halkımızın tanışması ve kaynaştırılması gerektiğini ifade etti.   

Toplantıda Kurucu Belediye Başkanımız Mehmet Gülen de başkanlık yıllarındaki ve daha sonraki dönemlerdeki tecrübelerini paylaşarak Yıldız'da var olan sorunların nasıl çözülmesini gerektiğine dair fikirlerini belirtti.

 

Daha sonra Dernekteki hemşerilerimizin isteği üzerine Yıldız Dağına Selam şiirini okuyan Prof Dr. Ali Akar, ömrünün en güzel yıllarının Yıldız'da geçtiğini söyleyerek, “Bu gün son yıllardaki en mutlu günlerimden birini yaşıyorum. Çünkü şimdi çocukluğumu geçirdiğim köylülerim, arkadaşlarım, akrabaların ve dostlarımla birlikteyim, ne mutlu!” dedi.

Yıldız Derneği yönetimi Prof. Dr. Ali Akar hocamıza günün hatırası olarak bir İstanbul Yıldız Derneğinin hazırladığı bir saat hediye etti. Dernek Başkanı Yusuf Dama’ya, Dernek Yönetimine ve programa katılan hemşerilerine teşekkür eden Akar, üzerinde Yıldız dağı ve Yıldız göletinin resmi bulunan bu anlamlı armağan için çok teşekkür etti.İstanbul Yenikapı da bu sene 7.si gerçekleştirilen Geleneksel Sivas Günlerinin 2. günü akşamı kültür programında Yıldız Dağı ve çevresindeki köylerin kültür değerleri üzerine bir konuşma yaptı.Prof. Dr. Ali Akar’ın konuşmasını Dernek Yönetimi ve kalabalık bir Yıldızlı izleyici topluluğu takip etti. Yenikapı’daki programa katılan binlerce Sivaslı hemşerilerimize hem Yıldız dağı hem de Yıldız beldesi tanıtıldı. 
Haber okunma sayısı: 1780

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

yildiza-yildiz-projeler

YILDIZ'a YILDIZ PROJELER

09 Ağustos 2016 Salı 10:51
yildiza-yeni-hizmet

YILDIZ'a YENİ HİZMET

07 Ekim 2014 Salı 12:22
yildizin-yeni-yildizlari

YILDIZ'IN YENİ YILDIZLARI

15 Temmuz 2014 Salı 15:17

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
109 hit, 25 ziyaretçi, 27 ziyaret
Bu ay:
149 hit, 50 ziyaretçi, 55 ziyaret
Toplam:
91308 hit, 30221 ziyaretçi, 37474 ziyaret