http://www.yildizdagi.com/

19 Ocak 2021 Salı

MERDER DE NÖBET DEĞİŞİMİ

merder-de-nobet-degisimi

Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( MERDER ) 7. Olağan Kongresini Gerçekleştirdi.
15 Mart 2016 Salı 11:39

 
Sivas Merkez bağlı 1 Belde( Yıldız ) ve 18 köyün bir araya gelerek oluşturmuş oldukları Meraküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köyleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği( MERDER ) olağan genel kurulunu gerçekleştirerek yeni başkanını seçti. Genel kurulda mevcut başkan Mehmet Açık görevi Mehmet Bediroğluna devretti.
Sivas Başöğretmen Atatürk Ortaokulu Konferans Salonunda yapılan genel kurulda MERDER’in kurucu başkanı Av. Burhanettin Kuru’nun genel kurulda divan başkanlığını yaptı.
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mehmet Açık görevde bulunduğu süre içerinde yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdikten daha aday olmayacağını belirterek, birlikte çalıştığı arkadaşlarına ve derneğin kurulmasından bu güne kadar emeği olan herkese teşekkür etti.

MERDER’in yeni başkan adayı Başkanı Mehmet Bediroğlu ise bölgeye yapılacak olan hizmetler bu göreve talip olduğunu belirterek, bölge halkı ve yöneticileri olarak hizmete devam edeceklerini söyledi. Yeni dönem içerisinde yöremizde kurulan köy derneklerinde görev alacağını vurgulayan Beidroğlu, “Derneğimizin yönetiminde Kurtlapa Derneği, Gümüşdere Derneği, Alahacı Derneği, Ovacık Derneği, Yıldız Derneği, Yakupoğlan Derneği, Kuzören Derneği ve Çeltek Derneği olmak üzere 8 derneğimizin yöneticileri de yer alarak gücümüze güç katmış ve çalışmalarını birlikte yürütme kararı almıştır. Derneğin kurulmasında bu günlere gelmesinde emeği geçen kurucu Başkanı Burhanettin Kuru’ya, dernek başkanlığı görevinde bulunan Orhan Özdemir’e, Mehmet Açık’a ve yönetim kurulu üyelerine, köy muhtarlarına ve bölge halkına herkese teşekkür ediyorum. Yeni dönem içerisinde birlik beraberlik ve kardeşlik ruhunu pekiştirmeye çalışacağız. Yöremiz, Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi ile Sivas’ın yıldızı olmuştur.. Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nin MERDER yöresine kazandırılmasında emeği geçen Milli Savunma Bakanımız Sayın İsmet Yılmaz’a, Milletvekillerine, Valilere, Vali Yardımcılarına, Siyasilere, Bürokratlara, Belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. Yöre halkımız için yapılması gereken ne varsa takipçisi olacağız. “dedi.

Uzun bir süredir MERDER’in başkanlık görevini sürdüren başkanı Mehmet Açık tekrar aday olmazken, tek liste ile gidilen seçimde MERDER Başkanlığına Mehmet Bediroğlu seçildi. Genel kurula Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Ak parti ilçe başkanı Ahmet Kuzu, il genel meclis üyeleri, Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Halil İbrahim Temiz, Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş , siyasi parti temsilcileri ile üyeler katıldı.

Yıldız Dağı Bölgesel Haber
www.yildizdagi.com/Haber okunma sayısı: 1878

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

merder-derneginden-canakkale-gezisi

MERDER DERNEĞİNDEN ÇANAKKALE GEZİSİ

17 Temmuz 2018 Salı 09:53
merderden-satranc-turnuvasi

MERDER´den Satranç Turnuvası

15 Mart 2018 Perşembe 08:34
merder-de-nobet-degisimi

MERDER DE NÖBET DEĞİŞİMİ

15 Mart 2016 Salı 11:39
bassogut-birinci-oldu

BAŞSÖĞÜT Birinci Oldu.

26 Mayıs 2014 Pazartesi 09:23
merder-bilgi-yarismasi

MERDER BİLGİ YARIŞMASI

22 Mayıs 2014 Perşembe 09:01

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS