http://www.yildizdagi.com/

19 Ocak 2021 Salı

Yakupoğlan ve Kurtlapa Sağlıklı İçme Suyuna Kavuştu

yakupoglan-ve-kurtlapa-saglikli-icme-suyuna-kavustu

Sivas İl Özel idaresi Yakupoğlan ve Kurtlapa köylerinde içme suyu depolarının bakım, onarım ile isale hatlarında boru değişimlerini gerçekleştiren Sivas İl Özel idaresi, böylece köylerimize sağlıklı ve güvenli içme suyu temin etmiş oldu.
04 Kasım 2015 Çarşamba 09:17


 Sivas İl Özel İdaresi Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü; kırsalda vatandaşlarımıza su temini, sağlıklı içme suyu kullanımı ve su israfının önüne geçilmesi amacıyla çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor. 

Bu kapsamda, 2015 yılı yatırım programı çerçevesinde merkez Yakupoğlan ve Kurtlapa köylerinde içme suyu depolarının bakım, onarım ile isale hatlarında boru değişimlerini gerçekleştiren idaremiz, böylece köylerimize sağlıklı ve güvenli içme suyu temin etmiş oldu.

Merkez Kurtlapa köyü içme suyu isale hattının asbestli boru olması nedeniyle değişime giden İdaremiz, böylece sağlığa zararlı olan boruların değişimi ile köyde önemli bir hizmete imza atmış oldu. Onarım kapsamında ayrıca mevcut 100 ve 150 tonluk depoların bakım ile onarımlarını da gerçekleştiren idaremiz, depoları fayans ile kaplayarak hijyenik bir ortam sağladı.

Kurtlapa'da gerçekleştirilen bakım ve onarım kapsamında yaklaşık 5 bin metre boru, tahliye vanası, rögar kapağı kullanan İdaremiz Su ve Kanal Hizmetleri Müdürlüğü ayrıca mevcut kaptaj sistemini fayans ile döşeyip, 20 metre uzunluğundaki dere geçişi için ise çelik boru kullandı.  

Yapılan çalışmalardan dolayı memnuniyetini dile getiren Kurtlapa köyü Muhtarı Murat Altın, "İçme sularımızın sağlıklı bir şekilde köylülerimize ulaşmasına vesile olan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan'a öncelikle teşekkür ediyorum. İçme suyu isale hattındaki borularımızın asbestli olmasından dolayı insan sağlığına zarar veriyordu. Sorunlarımızı dikkate alan ve çözüm üreten İl Özel İdaresine Kurtlapa halkı adına şükranlarımı sunuyorum." dedi.

Kaynak;www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.phpHaber okunma sayısı: 1871

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER