http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

6 Köy Daha Kilitli Parkeye Kavuşacak

6-koy-daha-kilitli-parkeye-kavusacak-

Kayadibi, Körtuzla, Yanalak, Yukarı Asarcık, Zengi ve Hanlı Köylerinin köy içi kilitli parke ihalesi yapıldı.
13 Kasım 2014 Perşembe 10:56

 "Kaliteli Hizmet Güçlü Birliktelik" felsefesi ile çalışmalarını yürüten Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği, merkeze bağlı bazı köylerin köy içi kilitli parke ihalesini gerçekleştirdi. Kayadibi, Körtuzla, Yanalak, Yukarı Asarcık, Zengi ve Hanlı Köylerinin köy içi kilitli parke ihalesi Merkez İlçe Köylere Hizmet Götürme Birliği Toplantı Salonu'nda yapıldı.  

 

İhaleye İl Özel İdare Genel Sekreteri ve Birlik Başkanı Salih Ayhan,  Köylere Hizmet Götürme Birliği Genel Sekreteri İbrahim Turan, Mali İşler Müdürü Ahmet Yiğit, İl Genel Meclisi ve İhale Komisyon Üyeleri Aytekin Kulmaç, Hüseyin Akpolat, Birlik Encümen Üyeleri Bingöl Köyü Muhtarı Gazi Yalçın ile Sivritepe Köyü Muhtarı Ahmet Ceylan ve teknik personeller katıldı.  

 

Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin 2014 yılındaki son ihalelerini gerçekleştirdiğini belirten Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanı Salih Ayhan, 6 köyün kilitli parke işinin yaklaşık maliyetinin 850 bin TL olduğunu söyledi.  

Merkez köylerde nüfusu 300'ün üzerinde bulunan 29 köyden alt yapı sorunu bulunmayan 27 köyün köy içi düzenlemelerinin tamamlandığını ifade eden Ayhan, Ozmuş ve Yaramış köylerinde de köy içi kilitli parke düzenlemesinin kanalizasyon yapıldıktan sonra yapılacağını belirtti. 

 

Ayhan, "Sivas merkezdeki 27 köy için şu ana kadar 200 bin m² kilitli parke döşedik. Bu 27 köyümüzün nüfusu Sivas merkezdeki köylerin nüfusundan daha fazla. Köylerimize kilitli parke döşerken nüfusun 300'ün üzerinde olması şartını arıyoruz. Hizmetlerimiz devam ettiği süre içinde bu sayıyı aşamalı olarak aşağı çekeceğiz. Temel gayemiz daha fazla insanın olduğu yerlere bu hizmetlerimiz götürmektir. Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliği şu ana kadar 100'ün üzerinde ihale gerçekleştirdi. Bu ihalelerin yaklaşık bedeli 50 milyon TL'dir. Bu da Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin ne kadar büyük işler yaptığını göstermektedir. "diye konuştu.  

 

Birliğin her hafta bir ihale gerçekleştirdiğine dikkat çeken Ayhan, "Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğimiz yaklaşık 50 köyümüze nakit yardımda bulunmuştur. Başta altyapı olmak üzere, devlet-vatandaş işbirliği ile yapılan çeşitli yatırımlar için köylerimizde 500 bin TL harcama gerçekleştirmiştir. Merkez Köylere Hizmet Götürme Birliğinin hizmet standartlarını diğer ilçelerimizdeki birlikler seviyesine çekmek için son 3 yıldır yoğun bir şekilde çalışıyoruz. Ben bütün bu çalışmalardan dolayı Birlik encümenlerine ve birlik personellerine teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı. Haber okunma sayısı: 1644

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER