http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

132 Adet Köy Kilitli Parkeye Kavuşuyor.

132-adet-koy-kilitli-parkeye-kavusuyor

Sivas İl Özel İdaresi, kırsal altyapı çalışmaları kapsamında kilitli parke taşı üretimine başladı.2013 yatırım programında yer alan 132 köyün parkesinin yapılması hedefleniyor.
17 Mayıs 2013 Cuma 16:27

 

Sivas İl Özel İdaresi,  kırsal altyapı çalışmaları kapsamında kilitli parke taşı üretimine başladı. 2013 yılı iş sezonuna start verilmesiyle birlikte; parke tesislerinde incelemelerde bulunan İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Salih Ayhan, tesisteki çalışmaları yerinde görerek, Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Soysal ile Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürü İsmail Güner'den bilgi aldı.  

Genel Sekreter Salih Ayhan, Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğü koordinesinde, bu yıl parke tesislerinde üretime çift vardiya sistemi ile başlandığını söyledi. Yıl sonuna kadar 150.000 metrekare parke üretimi gerçekleştirileceğini ifade eden Ayhan, yatırım programında yer alan 132 köyün parkesinin yapılmasının hedeflendiğini belirtti. Geçmiş yıllara göre daha profesyonel bir çalışma yapılması için tesiste yenileme çalışmaları yapıldığını anlatan Ayhan, "Tesiste parkelerimizin tabyaları, bordürleri ve makineleri yenilenerek ilimizin kırsal altyapısına büyük katkı sağlanması amaçlanmaktadır." dedi. 

2011 yılında 30.000 metrekare ve 2012 yılında 103.000 metrekare parke üretildiğini hatırlatan Ayhan, 2013 yılı iş sezonunda bu rakamın daha da artırılarak birçok köyün parkesinin yapılacağını dile getirdi. Parke tesislerinde 27 personelin çalıştığını ifade eden Ayhan, "Burada canla başla çalışan personelimize, Yol ve Ulaşım Hizmetler Müdürlüğümüze teşekkür ediyorum. İl Özel İdaresi başarılı çalışmaları ile her alanda farkını gösterecektir. Hedefimiz köylerimizin altyapı sorunlarını çözmektir. İnşallah kırsalda yapacağımız çalışmalarla köylerimiz daha temiz bir çevreye kavuşacaktır."ifadesini kullandı. İl Özel İdaresi yatırım programında 56, Kırsal Altyapıyı Destekleme Projesi kapsamında ise 76 köyün parkesinin yapılacağını belirten Ayhan, "Hedefimiz programımızda yer alan işleri biran önce bitirmektir." diye konuştu.


Kaynak:www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.phpHaber okunma sayısı: 1882

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER