http://www.yildizdagi.com/

02 Haziran 2020 Salı

Yıldız'da Güvendesiniz

yildizda-guvendesiniz

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde, telesiyejden vatandaş kurtarma ve pistlerde sakatlanan kayakçıya acil müdahalede bulunma tatbikatı yapıldı.
26 Ocak 2017 Perşembe 09:07

 
Buruciye A.Ş. tarafından işletilen Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde, telesiyejden vatandaş kurtarma ve pistlerde sakatlanan kayakçıya acil müdahalede bulunma tatbikatı yapıldı.

 

Gerçekleştirilen tatbikata Sivas İl Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Genel Sekreter Yardımcıları Mevlüt Soysal ve Alpaslan Ceyhan, idare birim müdürleri, Buruciye A.Ş. Genel Müdürü Mustafa Altun ile teknik personelleri katıldı. 

 

Senaryo gereği, 2 bin 552 rakımlı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde teknik arıza nedeniyle telesiyejde 4 kişi mahsur kaldı. Bunun üzerine kayak merkezindeki kurtarma ekipleri kar motoruyla bölgeye sevk edildi. Güvenlik önlemi alarak telesiyeje çıkan kurtarma ekipleri, mahsur kalan kişileri kurtardı. Gerçeği aratmayan tatbikatta kurtarılanlar, kar motoruyla tesislerdeki sağlık merkezine götürüldü.  

Sakatlanan Kayakçı Sedyeyle Kurtarıldı 

 

Kayak yaparken sakatlanan bir kayakçının kurtarılması için gerçekleştirilen tatbikat da gerçeğini aratmayan görüntülere sahne oldu. Kayakçının sakatlandığı ihbarını alarak bölgeye giden ekipler, kızaklı sedye yardımıyla kurtardıkları yaralıya sağlık ekipleri müdahalede bulundu. 

 

Kurtarma tatbikatını izleyen İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezinde eğitim ve güvenlik faaliyetleri kapsamında senaryo gereği kurtarma tatbikatı gerçekleştirildiğini söyleyerek, "Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ülkemizin en yeni, en ekonomik ve en modern kayak merkezinde acil kurtarma tatbikatını izlemek için geldik. Kurtarma ekibinde görev alan personellerimize teşekkür ediyorum. Çok başarılı bir operasyon ile kurtarma tatbikatı gerçekleştirdiler. Bütün misafirlerimize sadece hizmet kalitesi değil aynı zamanda acil durumlarda oluşabilecek olumsuz durumlara müdahale edebilmek için bütün ekibimiz hazır olduğunu gördük. Vatandaşlarımıza şunu çok rahatlıkla ifade edebiliriz ki, Yıldız'da güvendesiniz" dedi.  

 

Önümüzde yarıyıl tatili olduğunu ifade eden Genel Sekreter Mehmet Nebi Kaya, "Merkezimizin tatil ile birlikte yoğun bir ilgi göreceğini düşünüyoruz. Otelimizde yapılan rezervasyonlar da buranın dolacağını gösteriyor. Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine Yozgat, Tokat ve diğer komşu illerden çok yoğun ilgi var.  Tesislerimizde haftanın her günü kayak keyfi yapabilir, cuma ve cumartesi akşamları ise eşsiz gece kayağı keyfini yaşayabilirsiniz. Günübirlik tesislerimizde birbirinden lezzetli yemekler kayak severleri bekliyor. Tesislerimize gelen yollar ekiplerimiz tarafından sürekli güvende ve açık tutuluyor. Bütün vatandaşlarımızı kayak merkezimize bekliyoruz." diye konuştu. 


Detaylı Bilgi İçin: 


Telefon: 0 (346) 282 60 01 


Email : iletisim@yildizdagikayakmerkezi.com 


Website: www.yildizdagikayakmerkezi.com 


 Haber okunma sayısı: 1679

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS