http://www.yildizdagi.com/

22 Eylül 2020 Salı

Yıldız Dağı-Tokat Arası Yol Çalışmaları Sürüyor

yildiz-dagi-tokat-arasi-yol-calismalari-suruyor

Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini Tokat iline bağlayacak olan yolda incelemelerde bulundu.
05 Kasım 2019 Salı 16:21Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezini Tokat iline bağlayacak olan yolda incelemelerde bulundu. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Vali Yardımcısı Mehmet Nebi Kaya’dan yolun son durumu hakkında bilgi alan Vali Ayhan, hem Yıldız’daki yeni sezon hazırlıklarını gözden geçirmek hem de Tokat yol bağlantısında incelemelerde bulunmak üzere bölgeye geldiğini söyledi.


Tokat ve Amasya illerinin de bu merkezden faydalanacağını ifade eden Vali Salih Ayhan, “Yaptığımız çalışmalarda Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezine gelen misafirlerimizin yüzde 35’i Tokat ve Amasya illerindendir. Dolayısıyla burası sadece bu ilin kayak merkezi değil, bu bölgenin ve ülkemizin önemli bir kayak merkezidir. Buranın ulusallaşması noktasında da her türlü gayreti gösteriyoruz. Gerek tanıtım, gerekse de bağlantı yollarının ıslah edilmesi ve yeni yolların açılması için de çalışmalar yapıyoruz. Yapımı devam eden yol ile Tokat merkezden Yıldız Dağı tam olarak 60 km oluyor. Sivas ile Tokat arasındaki bu kayak merkezimizi Türkiye’nin her yerinden beslemek istiyoruz. Tokatlı hemşerilerimizin özel isteği de bu. Yusufoğlan, Sarıyar, Demirözü köyleri ve arka kısımda Akören ile Güneykaya üzerinden Tokat’a bağlanan bir yolumuz olacak. Böylece bu köylerimizin de buraya ulaşımı gerçekleşecek. Sıcak Çermik-Yıldız Dağı yol ağının da ihalesi yapıldı. Kamu İhale Kurumu’nun onayı bekleniyor, şu an itiraz süreci devam ediyor. İnşallah Sıcak Çermik-Yıldız Dağı-Tokat-Amasya bağlantıları ile beraber burasının değeri katbekat artacak” dedi.


Sosyal Yönü Çok Güçlü Bir Kayak Merkezi


Türkiye’nin en genç, en modern, en ekonomik kayak merkezi olan Yıldız’ın sosyal yönünün çok güçlü olduğunu vurgulayan Vali Ayhan, “Dolayısıyla buraya gün geçtikçe talep artıyor. Hem yatak kapasitemiz arttı hem bölge rehabilite oldu, hem de yol standartları açısından iyi bir noktaya geldik. Diğer taraftan bu köylerimiz de bir sosyalleşme sağlanmış oldu. Bölgedeki çocuklar kayak sporu ile tanıştı. Bu sosyalleşmenin en güzel örneklerinden birisi de Demirözü köyümüzden bir kadın muhtarımızın, Ayfer Göğkuş’un muhtar çıkmasıdır. Kendisinin Yıldız’a yol bağlantısı talebi vardı. Demirözü köyünü Yıldız Dağına bağladık. Hayırlı olsun. İnşallah Yıldız Dağının yıldızı giderek parlayacak. Burada ulusal ve uluslararası yarışlar olacak. Hizmet kültürümüz iyi bir noktaya geldi. Bu bölgenin yöresel değerlerini de katarak, canlı bir turizm destinasyonu ortaya çıkaracağız. İlerleyen aşamalarda bölgedeki sportif alanları da artıracağız. Spor kulüplerinin de burada kamp yapmalarına zemin hazırlayacağız.” İfadelerini kullandı.

http://www.sivas.gov.tr/vali-ayhandan-yildiz-dagi-bolgesindeki-koylere-ziyaretHaber okunma sayısı: 2282

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
1 hit, 1 ziyaretçi, 1 ziyaret
Bu ay:
179 hit, 62 ziyaretçi, 69 ziyaret
Toplam:
91338 hit, 30233 ziyaretçi, 37488 ziyaret