http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

Yıldız, Biathlon Alt Yapı Milli Takımını Ağırlıyor

yildiz-biathlon-alt-yapi-milli-takimini-agirliyor

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Biathlon altyapı milli takımına bu yıl seçilen 24 milli sporcuyu ve antrenörlerini misafir ediyor.
25 Ağustos 2017 Cuma 12:43

Sivas Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi, Biathlon altyapı milli takımına bu yıl seçilen 24 milli sporcuyu ve antrenörlerini misafir ediyor.

2019 ve 2021 Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları (EYOF)’na hazırlanan Biathlon alt yapı milli takımı 10-25 Ağustos tarihleri arasında kamp çalışmalarını yapmak üzere Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi’nde bulunuyor. 2001-2004 doğum yılları arasında, 12 erkek ve 12 bayan milli sporcunun yer aldığı takım; 8 antrenör nezaretinde çalışmalarına başarılı bir şekilde devam ediyor.

Yıldız’da; dağ yürüyüşü, koşu, tekerlekli patenle kayak ve çeşitli antrenmanlar gerçekleştiren Biathlon alt yapı milli takımı, boş vakitlerinde de tesislerde bulunan sosyal imkânlardan faydalanıyor. Genç milli sporcular, kaldıkları oteldeki sosyal imkânların yanı sıra, günü birlik tesislerde ve buz parkta keyifli vakit geçiriyorlar.

Sivas’ta kamp yapmaktan dolayı mutlu oldukları ifade eden Kastamonu bölgesi antrenörlerinden Muhammet Kızılarslan, “Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nde ilk kez kamp yapıyoruz. Burayı antrenörler olarak çok beğendik. Antrenman alanları ve yarışma alanları olarak, çok iyi bir kayak merkezi. Çalışmalarımız güzel bir şekilde devam ediyor. Deneme yarışlarımızı başarıyla gerçekleştirdik. İki gün sonra kampımız sona erecek” dedi. Kayak Federasyonunun Sivas’ta kamp düzenleme kararının çok isabetli olduğunu vurgulayan Kızılarslan, “Bizlere burada bu imkânı sağlayan başta Sivas Valiliğine, Sivas İl Özel İdaresine ve Sivas Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüze ve bizlerle yakından ilgilenen Buruciye A.Ş. yetkililerine, desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz. Çok mutlu geldik ve çok mutlu bir şekilde de ayrılacağız. İnşallah daha sonra da buraya bizim için kamp verirler ve bizde seve seve burayı tercih ederiz.” şeklinde konuştu.

Muş’tan ilimize gelen, Biathlon alt yapı milli takımı sporcularından Mine Kılıç ise, “2019 ve 2021 yılındaki EYOF yarışmalarına hazırlanıyoruz. Yıldız Dağı’na güç ve kondisyon çalışması yapmak için geldik. Kayak Federasyonumuz, Yıldız Dağı’ndaki imkânların güç depolama açısından daha iyi olduğu için bizleri buraya kampa gönderdi. Sivas’ta bizlerle ilgilenen herkese takım arkadaşlarım adına çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Ağrılı genç milli sporcu Cihan Kartal da, “Sivas’taki kondisyon ve güç kampımız çok iyi geçiyor. Spor yapabileceğimiz yer ve imkânlar çok güzel. Burada 2019 ve 2021 de yapılacak olan EYOF yarışmaları için aralıksız olarak çalışıyoruz. Bu yarışmalar sonunda da ülkemize madalyalar kazandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kampın son günlerine gelen Biathlon alt yapı milli sporcuları, farklı yaş kategorilerinde deneme yarışları yaparak, çalışmalarını sürdürdüler.


Kaynak;www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.php


Haber okunma sayısı: 1570

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS