http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

Vali Gül, Yıldız Dağı'nda Meclis Üyeleri İle Bir Araya Geldi

vali-gul-yildiz-daginda-meclis-uyeleri-ile-bir-araya-geldi

Sivas Valimiz Davut Gül, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde il genel meclis üyeleri bir araya geldi.
09 Şubat 2017 Perşembe 13:04

 
Sivas Vali Gül, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde gezi ve incelemelerde bulunan il genel meclis üyeleri ile kayak merkezinde bulunan Yenihan Otel'de akşam yemeğinde bir araya geldi. Burada konuşan Gül, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi ve ilimizde yürütülen diğer projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi için öncelikle hava alanı ve sıcak çermik yol bağlantılarının proje ihaleleri yapıldığını vurgulayan Gül, "Yaz döneminde merkezi kayak sezonuna daha üst düzey hazırlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca tanıtıcı çeşitli materyaller, reklam filmleri ve tur firmaları ile anlaşmalar yapmayı planlıyoruz. Bölgeye 100 milyon TL yatırım yapıldı. Amacımız merkezi en iyi şekilde yönetmek" dedi.

Sivas'ta devam eden ve planlanan diğer yatırımlara da değinen Valimiz Gül, "2. Organize Sanayi Bölgesi'nin (OSB) önemli ortaklarından biri de Sivas İl Özel İdaresi, Özelleştirme Yüksek Kurulunda kamulaştırma kararı çıktı. Hızlı bir şekilde organize sanayinin ilimize kazandırılması için çalışmalara başlayacağız. İkinci üniversite, öğrenci yurtlarımız ile orta ölçekli sanayi işletmelerinin ilimize yapılması için faaliyetlerimiz devam ediyor. İlimizdeki kamu kurum ve kuruluşlarının değişim ve dönüşümüne yönelik yoğun bir iş sezonu geçireceğiz. Defterdarlık, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, Sivas Valiliği Ek Hizmet Binası, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü, İş Kur, İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü, 112 Acil Çağrı Merkezi Ek Hizmet Binaları ile Sivas Öğretmen Evini yıkarak yerine beş yıldızlı otel konforunda yeni öğretmeni evini inşa edeceğiz. Ayrıca Engelsiz Yaşam Merkezi, huzur evi, açık ceza evi 2017 yılında yapılacak. Diğer yandan 600 kişilik F tipi ceza evi ile 200 tane lojman yapılacak. Sivas adeta şantiye alanına dönecek" dedi.

Eğitim yatırımları kapsamında ilimize her yıl yeni okullar kazandırıldığının altını çizen Gül, "Sivas'a 4 tane okul yapmak için hayırseverler ile protokol imzaladık. Beşinci okul yapılması için haber geldi. 2017 yılında ilimize en az 10 tane okul yapılması için hayırsever vatandaşımızla protokol yapacağımıza inanıyorum. Bu okullar arasında 24 ve 16 derslikli okular da var. İlimizin gelişmesi için Sivaslılarımız, Sayın Milli Eğitim Bakanımız İsmet Yılmaz'ın ve il genel meclis üyelerimizin desteği var. Sivas İl Özel İdaremizin kaynaklarını etkin ve verimli kullanmaya çalışıyoruz. Meclis üyelerimizin desteği ve önerileri bizler için çok önemli. Meclis üyelerimizle sürekli istişare halinde olacağız. 2017 yılında köylerimize daha fazla asfalt ve kilitli parke taşı döşeyeceğiz. Diğer yandan köylerimizde içme suyu yatırımlarımız artırarak devam edecek." şeklinde konuştu.

Programa Sivas İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, Sivas İl Genel Meclisi Başkanı Sedat Özata ve Buruciye A.Ş Genel Müdürü Mustafa Altun da katıldı. 

Kaynak; www.sivas.gov.tr/valimiz-gul-yildiz-daginda-meclis-uyeleri-ile-bir-araya-geldi
 Haber okunma sayısı: 1969

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS