http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

Sivas’ın Yıldız’ı Karla Buluştu

sivasin-yildizi-karla-bulustu

Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü. 2 bin 552 metre yükseklikteki Yıldız Dağı’nda kar yağışı etkisini sürdürüyor.
02 Aralık 2017 Cumartesi 11:08

Yıldız Dağı Kış Sporları ve Turizm Merkezi mevsimin ilk kar yağışının ardından beyaza büründü. 2 bin 552 metre yükseklikteki Yıldız Dağı’nda kar yağışı etkisini sürdürüyor.
 

Sıcaklığın sıfırın altında ölçüldüğü kayak merkezinde yöre halkı ve kayak severler karın yağmaya başlamasını sevinçle karşıladı. Kar yağışının etkisini devam ettirmesi halinde kısa sürede kayak sezonunun başlaması bekleniyor.  
 

Diğer yandan kar yağışının istenen seviyede olmaması durumunda ise sıcaklığın eksi değerlerde olduğu günlerde suni karlama sisteminin devreye girmesiyle birlikte, pistler kayak yapılacak duruma kavuşturulacak. Ayrıca yılbaşında hafta sonunu kayak merkezinde geçirecek olan misafirlere de özel programlar planlanıyor. 

 Yıldız Dağı Kayak Merkezinin İnternet Sitesi Yenilendi 

 

3 sezondur kayak severlerin yoğun taleplerine cevap veren, otel ve günübirlik tesislerin yanı sıra kütük ev, buz park gibi büyük yatırımların tamamlanması ile göz kamaştıran Sivas Yıldız Dağı Kayak Merkezi’nin internet sitesi de yenilendi. 
 

Çevre illerle beraber bölgede yaklaşık 4,5 milyon kayak severe hizmet vermeyi hedefleyen Yıldız Dağı Kayak Merkezi, ülkemizdeki en iyi 5 kayak merkezi arasında yerini almak için gayret gösterirken, bu hedef doğrultusunda yapılan tanıtım faaliyetleri olumlu neticeler veriyor.  


2 yıl önce açılan ve www.yildizdagikayakmerkezi.com alan adında hizmet veren kayak merkezinin internet sitesi yenilenerek daha modern bir hale getirildi. 2 yılda 500 bin kişinin ziyaret ettiği internet sitesi; yeni nesil özel tasarım ve özel alt yapı, bilgisayar, cep telefonu ve tablet uyumlu hale getirildi.  Kullanıcı dostu ara yüzüne kavuşan internet sitesi yeni sezondan hemen önce kavak severlerin hizmetine sunuldu.   


Kayak merkezinde sunulan imkânlardan ve pistlerin durumundan da günlük olarak bilgi veren internet sitesinde ayrıca otobüs sefer saatleri, ücretler, mekanik tesislerin durumu, aktiviteler, otel rezervasyon ve günübirlik tesis bilgileri, video, fotoğraf galeri, Sivas tarihi, kayak merkeziyle ilgili haberler ve iletişim kısımları yer alıyor.  

Haber Kaynağı ; www.sivasilozelidaresi.gov.tr/yazi.php
Haber okunma sayısı: 1997

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS