http://www.yildizdagi.com/

19 Ocak 2021 Salı

Rektörlük Kayak Yarışları Yapıldı

rektorluk-kayak-yarislari-yapildi

Her yıl geleneksel olarak yapılan "Cumhuriyet Üniversitesi Rektörlük Kayak Yarışları" Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde yoğun katılımla gerçekleştirildi
09 Şubat 2017 Perşembe 11:45

Üniversitemiz Rektörlüğü tarafından düzenlenen kayak yarışlarına Vali Davut Gül, Rektör Prof. Dr. Alim Yıldız, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ünal Kılıç, Prof Dr. Ali Taşkın, Prof Dr. Mehmet Çimen, Rektör Danışmanı Yrd. Doç. Dr. Enis Baha Biçer, Yrd. Doç. Dr. Taner Çifçi, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Muhlis Öztürk, Genel Sekreter Yardımcısı Alper Duran, akademisyenler, öğrenciler ve çalışanların yanı sıra il protokol üyeleri ve il ve ilçelerden gelen çok sayıda vatandaş katıldı.

18 kategoride gerçekleştirilen yarışmalara 1979 ve öncesi, 1980-1989, 1990-1995, 1996-1998, 1999-2000, 2001-2002, 2003-2004, 2005-2006, 2007-2009 doğumlu erkek ve kadın kayakçılar ile Üniversite öğrencileri snowboard, alp ve kuzey disiplini kategorilerinde yarıştılar.

Toplamda 91 yarışmacının katıldığı kayak yarışlarında sporcular kıyasıya yarıştı.

Ödül töreninde konuşan Rektörü Prof. Dr. Yıldız, yoğun bir katılım olduğunu ifade ederek, “Sivas’ın yükselen yıldızı Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi inşallah bundan sonra daha güzel etkinliklere ev sahipliği yapacak. Üniversitemize bağlı Yıldız Dağı Yüksek İrtifa Merkezi inşaatımız yakın zamanda hizmete girecek ve bundan sonra artık millî sporcularımız Yıldız Dağı’nı tercih edecekler.” diyerek katılımlarından dolayı herkese teşekkür etti.Yarışlarda dereceye giren sporculara madalyaları ve ödülleri rektörü Prof. Dr. Alim Yıldız, rektör yardımcımız, fakülte dekanları, okul müdürleri ve ilimiz protokolü tarafından verildi.

Yarışmada dereceye giren ve yarışma sonrası kayak yapmaya devam eden sporcu Enes Sait Altun ödül töreni öncesi sakatlanarak Üniversitemiz hastanesinde tedavi altına alındı. Bacağında kırık olduğu anlaşılan ve tedavisi yapılan sporcuyu program sonrası hastanede ziyaret eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Çimen tarafından madalyası ve hediyesi verildi.

Yarışmacılara ve katılımcılara Cumhuriyet Üniversitesi tarafından gün boyu çay ve sıcak çorba ikram edildi.
 Kaynak:www.cumhuriyet.edu.tr/habergoster.phpHaber okunma sayısı: 2056

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS