http://www.yildizdagi.com/

27 Ocak 2021 Çarşamba

Vali Ayhan’dan Yıldız Bölgesine Ziyaret

vali-ayhandan-yildiz-bolgesine-ziyaret

Sivas Valisi Salih Ayhan, Yıldızeli Sarıyar köyünü, Yıldız Beldesi İlk/Orta okulu, Yıldız İmam Hatip Orta Okulunu ziyaret etti. Yıldız Beldesinde, Sivas Halk Eğitim Merkezi koordinesinde faaliyet gösterecek olan 'Sivas Halısı ve Kilimi Dokuma Atölyesi'nin açılışını yaptı.
05 Kasım 2019 Salı 15:32

01.11.2019


Vali Salih Ayhan, Yıldızeli Sarıyar köyünü ziyaret ederek, köylülerle bir araya geldi. Sarıyar Köyü Yardımlaşma ve Dayanışma Köyü Dernek Başkanı Mahmut Yılmaz ve Muhtar Ceyhan Derin'den Sarıyar'da yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan Vali Ayhan, köylülerin taleplerini de dinledi.


Burada köylülere hitap eden Vali Ayhan, "Sarıyar, özüyle ve sözüyle Yıldız Dağı'nın böğründe güzide bir köyümüzdür. Çalışkan ahalisi ile her daim dikkat çeken, birlik ve beraberliği ile kıymete değerdir. Bizlerde mesai arkadaşlarımızla, Yıldızeli kaymakamımız, belediye başkanımızla aranızda olmak istedik. Günün ilk ışıklarında hanenizi ve gönlünüzü bizlere açtınız. Misafirperverliğiniz için teşekkür ediyoruz." dedi.


Her Çocuğun Bir Kahramana İhtiyacı Var
Daha sonra Sarıyar'dan Yıldız Beldesine geçen Vali Salih Ayhan, Yıldız İlk/Orta Okulunda öğrenciler tarafından karşılandı. 1A ve 2A sınıflarını ziyaret eden Vali Ayhan, öğrencilerle yakından ilgilenerek onlara kitap hediye etti, öğrencilerden okunan kitaplarla ilgili mektup istedi.


Sınıf ziyaretlerinin ardından öğretmenler odasında öğretmenlerle bir araya gelen Vali Salih Ayhan, "Bölgenin kalkınması, geleceği yakalaması eğitim ile olacaktır. Eğitim de sizlere emanettir. Her çocuğun bir kahramana ihtiyacı var. Bu siz olabilirsiniz, olmalısınız" dedi.


Okul ziyaretlerine Yıldız İmam Hatip Ortaokulu ile devam eden Vali Ayhan, beden eğitimi dersindeki çocukların oyunlarını izledi. Ardından 8-A sınıfına da uğrayarak çocuklarla bir süre sohbet eden Vali Salih Ayhan, öğrencilerin Liselere Giriş Sınavı (LGS) hazırlıklarını yakından takip ederek, hiçbir emeğin zayi olmayacağını ifade etti.

Sivas'ın Halısının ve Kiliminin Unutulmasına Müsaade Etmeyeceğiz


Kırsalın kalkınmasında kadınların da etkin rol alması gerektiğine her fırsatta vurgu yapan Vali Salih Ayhan, Yıldız Beldesinde, Sivas Halk Eğitim Merkezi koordinesinde faaliyet gösterecek olan 'Sivas Halısı ve Kilimi Dokuma Atölyesi'nin açılışını yaptı.


Atölyelerin yaygınlaşacağını ifade eden Vali Ayhan, "Sivas'ın ilmeği ile meşhur halısının, motifleri ile göz dolduran kiliminin unutulmasına müsaade etmeyeceğiz. Biz, Halk Eğitim Merkezi ile atölyelerimizi kuracağız. Kadınlarımız, yeteneğini ve hayallerini işleyecek. Evine, eşine, çocuğuna her daim destek olan Türk kadını, elinin emeğini ve gözünün nurunu da kıymetlendirsin istiyoruz. Onlar yapacak, Sivas Belediyemiz ile kurduğumuz Kültür AŞ pazar bulacak. Hem kadınlarımız kazanacak hem şirketimiz kazanacak hem de kültürümüz devam edecek." dedi.


Programlara; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya, İl Emniyet Müdürü Kenan Aydoğan, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Yıldızeli Kaymakamı Furkan Atalı, Yıldızeli Belediye Başkanı Mehmet Sabit Karakaş ve ilgili il/ilçe kurum müdürleri katıldı.


Kaynak: www.sivas.gov.tr/vali-ayhandan-yildiz-dagi-bolgesindeki-koylere-ziyaretHaber okunma sayısı: 1623

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS