http://www.yildizdagi.com/

19 Ocak 2021 Salı

"Sivas Aşkı Tekrar Bizi Vali Olarak Nasip Eyledi"

sivas-aski-tekrar-bizi-vali-olarak-nasip-eyledi

Valiler kararnamesiyle Sivas Valiliği görevine atanan Vali Salih Ayhan görevine başladı.
28 Kasım 2018 Çarşamba 08:34

 
Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevini yürütürken; Resmi Gazetede yayımlanan Valiler Kararnamesiyle ilimize atanan Valimiz Salih Ayhan için Sivas Valiliği önünde karşılama töreni düzenlendi. 

İl Protokolü, sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve vatandaşlar ile tek tek tokalaşan Valimiz Ayhan, makamına geçerek göreve başlama yazısını imzaladı. 


Daha sonra Valilik Dr. Hasan Canpolat toplantı salonunda basın mensupları ile bir araya gelen Ayhan, yaptığı konuşmada; Sivas'a geldiği ilk andan itibaren nazik ve içten karşılamalarından dolayı Sivas halkına teşekkür etti.


Yoğun bir çalışma temposu ile çalışacaklarını kaydeden Ayhan, Sivas'a hizmet edecek olmaktan dolayı şükrettiğini söyledi.


Ülkemizin yoğun bir saldırı altında olduğunu kaydeden Ayhan, bunun bilinci ile başta FETÖ, PKK ve DAEŞ olmak üzere tüm terör örgütleri ile mücadele edeceklerini söyledi.  
Yönetim anlayışı hakkında da bilgi veren Ayhan, "İstişareye açık, ortak akla önem veren, ortak heyecanları olan ve yeni yönetimin ruhuna uygun bir çalışma temposu olacak. Sahada olan, koşan, koşturan, terleyen, terleten olacağız. Yeni yönetimin kodu da ruhu da bu. Bu ruha hâkim olamayanın da ayakta durması mümkün değil. Bütün kamu idarecileri olarak hep beraber koşacağız, koşturacağız. Terleyeceğiz, terlettireceğiz ve 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' felsefesi temel düsturumuz olacak. Yeni bir sayfa açarak ileriye hep beraber yürüyeceğiz." dedi.


Demir Grup Sivasspor'un ilin göz bebeği olduğunu kaydeden Ayhan, "Sivasspor, bizim heyecanımız, aşkımız. Gerek kurumsal, gerek bireysel Sivasspor baş tacımız olacak. Bundan dolayı hiçbir tereddütleri, kaygısı olmasın. Gittiğim günden beri de Sivasspor'u hep takip ettim ve imkânlar ölçüsünde destek olmaya çalıştım. Şimdi de ilin valisi olarak Sivasspor başımızın tacı. Sivasspor yönetimine, taraftarlarına ve futbolcularına seslenmek istiyorum; daha güçlü bir şekilde onların yanında olacağız." diye konuştu.


Sivas'ın en fazla kamu yatırımı alan 6'ncı il olduğunu söyleyen Ayhan, "Dolayısıyla biz idarecilere düşen görev de bu kamu yatırımlarını sürdürülebilir şekilde takip etmek. Bu yatırımların ilimize kazandırılmasında Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a, bakanlarımıza, milletvekillerimize teşekkür ediyorum. Asla mazeretimiz olmayacak. Hiçbir şekilde şikayetlenmeyeceğiz. Şikâyet zayıf karakterli insanların temel özelliğidir. Bahanemiz olmayacak." şeklinde konuştu.

Ayhan, sözlerini öyle tamamladı:


"Onurla çıktığım bu yolda Rabbim onurlu bir şekilde bırakabilmeyi nasip etsin. Asıl olan vazifemizi en iyi şekilde yapabilmek. Ha vali olmuşsun ha hamal olmuşsun. Bu bilinçle ben de kulluk vazifemi Sivas'ta aziz ve şerefli Sivaslılara hizmet edeceğim. Milletimize ve memleketimize sadık olacağız. Sözümüz onurumuz olacak. Diğerlerin değil; değerlerimizin adamı olarak yola çıkacağız. Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü görevindeyken Sivas burnumuzda tütüyordu. Kalbimizde yeşeren Sivas aşkı tekrar bizi vali olarak nasip eyledi. Kapımız herkese açık olacak. 1 dakikamızı boşa harcamayacağız. 622 bin Sivaslının ve dışardaki milyonlarca Sivaslının bu makamda hakkı vardır. Biz de bu hakkın bilincinde ve sorumluluğunda her birlikte yürüyeceğiz."Valimiz Salih Ayhan'a yeni görevinde başarılar dileriz.Haber okunma sayısı: 859

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS