http://www.yildizdagi.com/

02 Haziran 2020 Salı

MERDERLİ MUHTARLAR TOKAT VE TURHALDA MİSAFİR EDİLDİ

merderli-muhtarlar-tokat-ve-turhalda-misafir-edildi

Mereküm ve Dumanlı Çayı Yöresi Belde ve Köylerinde görev yapan muhtarlar, Tokat ve Turhalı ziyaret etti.
11 Ekim 2016 Salı 11:45

 
Mereküm ve Dumanlı Çayı Yöresi, Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş, Yıldız Mahelle Muhtarları ve Köylerinde görev yapan muhtarlar, Tokat ve Turhalı ziyaret etti.
Merder Bölgesinde bulunan 18 köy ile Yıldız Belediye Başkanı Mahmut Aktaş, Sivas merkezde bulunan Merderli muhtarlar ile Muhtarlar Derneği Başkanı Duran Koç, Turhal Sivaslılar Derneği Başkanı Yusuf Daşkıran’ın organizesi ile Tokat ve Turhalı ziyaret etti.
Tokat Sivaslılar Derneği Başkanı Ali Aydemir, Tokat Yıldız Beldeliler Derneği Başkanı Abdullah Özler, Turhal Muhtarlar Derneği Başkanı Murat Ateş’in de yer aldığı ziyarette, ilk önce Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu’nu makamında ziyaret etti.
Merder Başkan Vekili ve aynı zamanda İnönü Mahallesi Muhtarı Muammer Mercan, Merderin tanıtımını yaptıktan sonra Sivas’ın Doğu, Batı ve Güneyde devlte karayolu ile bağlantılı olmasına rağmen Tokat ile Karayolu veya Özel İdare yolu ile bağlantısının olmadığını belirterek,”Merder yöresi Tokat’a ulaşım yönünden sıkıntı çekmektedir. Yeni yapılan yatırımlar ile cazibe merkezi olan Yıldızdağı Kayak Merkezimizin Tokat, Amasya, Samsun, Ordu , Giresun gibi kuzey vilayetlere hizmet verebilmesi için yol bağlantısının biran önce kurulması gerekmekterir. Daha önce planlanan Sivas-Karaçayır-Kurtlapa-Fatsa-Ordu-Karadeniz yolunun yeniden gündeme alınarak Tokat Sınırları içerisinden geçeceği yerleşim birimleri ve Merder bölgemize kalkınma ve ekonomik katkı sağlayacaktır. Bu konuda size değerli başkanımızdan destek bekliyoruz”dedi.
Tokatta çok sayıda Sivaslı olduğunu dile getiren ve muhtarları misafir etmekten mutlu olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, Sivas ve Tokat’ın kardeş şehir olduğunu , illerde yaşayanların alışveriş ve ticaret ilişkilerinin devam ettiğini dile getirerek, Sivası çok sevdiğini, Tokatta yaşayan Sivaslılara her konuda yardımcı olmaya gayret gösterdiğini vurguladı.

Daha sonra Sivaslılar Derneği Başkanı Yusuf Daşkıran aracılığı ile Turhal Belediye Başkanı ile yemekte bir araya gelen Merderli muhtarlar, dostluk ve kaynaşmanın en güzel örneğini sergilediler. Merderin tanıtımı ve bölgeye talep edilen yol hakkında bilgi verildikten sonra konuşan Belediye Başkanı Yılmaz Bekler, ilçeye şeker fabrikasının kurulmasının ardından Türkiye’nin farklı illerinden göç olduğunu , bu illerin başında Sivas’ın geldiğini söyledi. Turhal’da, Merder Bölgesinde bulunan köylerden çok sayıda vatandaşın yaşadığını vurgulayan Bekler, “Turhalda çok sayıda Sivaslı yaşıyor. Sivaslı olupta burada muhtar olan dahi var. Sivaslı kardeşlerime her zaman yardımcı oluyorum. Düğün ve cenazelerine katılarak yalnız olmadıklarını gösteriyorum. Dernek başkanımızla birlikte çalışmalar yapıyoruz. Her daim onların yanında yer almaya çalışıyorum. Sivaslılar bizim için cok önemlidir. Bizleri siz değerli muhtarlarımızla buluşturan dernek başkanımıza ve yönetimine teşekkür ediyorum”diye konuştu.
Merder Bölgesindeki muhtarları ve belediye başkanını misafir eden ve organizeyi gerçekleştiren Turhal Sivaslılar Derneği Başkanı Yusuf Daşkıran, Sivas ile Tokat arasında muhtarların tanışma ve kaynaşmasını sağlamak istedğini söyledi. Bu tür ziyaretlerle daha çok kaynaşma olduunu vurgulayan Daşkıran, Tokat ve ilçelerindeki Belediye Başkanları ve muhtarları da Sivas’ta misafir etmek için çalışma yapacağını sözlerine ekledi.
Turhal Sivaslılar Derneği Başkanı Yusuf Taşkıran, her zaman Sivaslılara yardımcı olan Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu ve Turhal Belediye Başkanı Yılmaz Bekler’e plaket vererek teşekkür etti.

Merderli muhtarlar daha sonra Turhal Sivaslılar Derneğini ziyaret ederek başkan Yusuf Daşkıran ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldi. Muhtarlar ayrıca Pazar ilçesinde görev yapan Merderli hemşerileri Emniyet Amiri Nadir Öztürk’ü ziyaret etti.


Haber okunma sayısı: 2036

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

7-ulusal-yildiz-dagi-zirve-tirmanisi

7. Ulusal Yıldız Dağı Zirve Tırmanışı

18 Eylül 2019 Çarşamba 19:04
sivas-tokat-bulusmasi

Sivas Tokat Buluşması

11 Temmuz 2019 Perşembe 09:47
yildizlilar-yildizda-bulustu

Yıldızlılar Yıldız’da Buluştu

12 Haziran 2019 Çarşamba 10:18

ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS