http://www.yildizdagi.com/

04 Mart 2021 Perşembe

7. Ulusal Yıldız Dağı Zirve Tırmanışı

7-ulusal-yildiz-dagi-zirve-tirmanisi

Sivas Kongresi’nin 100. yılı etkinlikleri kapsamında; Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün koordinesi ve Dağcılık Federasyonu’nun katkılarıyla Yıldız Dağı’nın zirvesine tırmanış gerçekleştirildi.
18 Eylül 2019 Çarşamba 19:04Sivas Kongresi’nin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında; '7. Ulusal Yıldızdağı Zirve Tırmanışı ve Kamp' programı öncesi, çok sayıda dağcı ile kortej düzenlendi. İstasyon Caddesi'nden başlayan yürüyüşe Vali Salih Ayhan ve Dağcılık Federasyonu Başkanı Ersan Başar'da katıldı.
Daha sonra Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzün koordinesi ve Dağcılık Federasyonu’nun katkılarıyla Yıldız Dağı’nın zirvesine tırmanış gerçekleştirildi.

Sivas’tan ve il dışından 100 sporcunun katılımıyla yapılan tırmanış 2.552 metre zirvede İstiklal Marşı’nın söylenmesi ve zirveye bayrak dikilmesiyle son buldu.

Zirvede konuşan Vali Salih Ayhan, "Sivas Kongresi’nin 100. yılında coşkumuzu zirveye taşıyalım istedik. Coğrafyamızın çok önemli bir değeri olan Yıldız Dağı'nda dün geceden kamp kuran dağcılarımızla birlikte zorlu parkuru aşarak zirvedeyiz. Bu kadar yüksekte #yüzyılöncekiruhla hep bir ağızdan milli marşımızı söylemek, şanlı bayrağımızı dalgalandırmak gurur verici. Ben Dağcılık Federasyonumuza ve katlı sağlayan tüm sporcularımıza teşekkür ediyorum." dedi.

'7. Ulusal Yıldız Dağı Zirve Tırmanışı ve Kamp' programı sonunda, zirve tırmanışını başarıyla tamamlayan sporcuların madalyalarını ve sertifikalarını takdim eden Vali Salih Ayhan, katılımlarından dolayı sporculara teşekkür ederek, zirveyi görenleri tebrik etti.Vali Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi'nde incelemelerde bulundu.

Yeni sezon hazırlıkları ve Tokat bağlantı yolu hakkında İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Nebi Kaya'dan ve Buruciye AŞ Genel Müdürü Mustafa Altun'dan bilgi aldı.

Yıldız Dağı programlarının ardından güzargah üzerindeki Olukman köyü sakinlerinin daveti üzerine mola veren Vali Salih Ayhan ve beraberindekiler, "Her geçtiğimde görüyorum ki geleneksel, kültürel zenginliğini olabildiğince koruyan nadir köylerimizden, tebrik ediyorum." dedi.Haber okunma sayısı: 1250

Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

  • Haber bulunamadı

SİVAS - HAVA DURUMU

SIVAS

Ziyaretçi Sayacı

Bugün:
0 hit, 0 ziyaretçi, 0 ziyaret
Bu hafta:
25 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Bu ay:
25 hit, 11 ziyaretçi, 11 ziyaret
Toplam:
92242 hit, 30767 ziyaretçi, 38071 ziyaret